• Filament outlet przejściowy PETG Spectrum 1 kg

Waga netto: 1 kg
Kolor: wielokolorowy
Średnica: 1.75 mm
Skurcz materiału: Mały
Wygląd powierzchni: Błyszcząca
Brak towaru
57.00
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 13
Odbiór osobisty - płatność GOTÓWKĄ 0
Odbiór osobisty - przedpłata 0
Kurier 13
Paczkomaty InPost 13
Paczkomat Inpost Pobranie 15
Kurier (Pobranie) 16
Dostępność 0 szt.
EAN 5905527470105

Filament przejściowy PETG Spectrum Filaments to materiał, który powstaje przy zmianie koloru w trakcie procesu produkcyjnego. Materiał taki może charakteryzować się niejednolitym kolorem, brakiem koloru lub przejściami tonalnymi. Materiał ten nie ma określonego koloru ponieważ na szpuli może znajdować się kilka kolorów. Produkt przejściowy może charakteryzować się większym wahaniem średnicy niż deklaruje producent dla wyrobów standardowych.


 

PETG  to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do druku 3D. Jego łatwość drukowania jest porównywalna do PLA, jednak oferuje właściwości mechaniczne, które przewyższają te, jakie można uzyskać przy użyciu PLA.

W skrócie PETG, literka "G" oznacza glikol, który jest dodawany w procesie produkcji filamentu. Dzięki temu, PETG jest bardziej odporny na złamania i kruche niż standardowe PET, bardziej przejrzysty w przypadku wersji transparentnych i łatwiejszy w drukowaniu.

PETG charakteryzuje się niską rozszerzalnością cieplną, co oznacza, że rzadko się odkształca i wygina nawet podczas drukowania dużych modeli bez obudowy. Ponadto, PETG jest elastyczny, co zapobiega pękaniu części pod obciążeniem.

W porównaniu do PLA i ABS, PETG wycieka z dyszy w większym stopniu, co może powodować nitkowanie. Można jednak zminimalizować ten problem poprzez zwiększenie retrakcji lub zmianę temperatury druku. Jeśli jednak zauważysz nitki na swoim wydruku, łatwo możesz je usunąć przy pomocy opalarki.

Jeśli nie przeszkadza Ci nitkowanie i silna adhezja, to PETG to dobry wybór dla wytrzymałych wydruków z wysoką odpornością na temperatury, nadających się zarówno do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz.


 

Jak drukować filament przejściowy PETG Spectrum?

  • Temperatura druku: 230-255°C
  • Temperatura stołu: 60-80°C
  • Zalecana prędkość drukowania: 40-120 mm/s
  • Zalecana grubość ścianki: 0.40 - 2.70mm
  • Zalecana wysokość warstwy: 0.05 - 0.30mm
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny