• Drukarki 3D

Drukarki 3D - polecamy 3drukarki.slask.pl

Drukarki 3D to urządzenia, które zostały wynalezione w 1984 roku.  Została zaprojektowana przez  Charlesa Hulla, który to, jako pierwszy wykonał pierwszy wydruk w technologii FDM. Obecnie drukarki to urządzenie bardzo zaawansowane technologicznie jednak sama zasada działania pozostała taka sama. Druk 3D to jedna z metod wytwarzania przedmiotów metoda przyrostową a więc taką, która polega na nakładaniu na siebie warstw tworząc model.Oferta rynkowa drukarek 3D jest bardzo szeroka i łatwo zgubić się poszukując najlepszego rozwiązania dla swojego hobby czy firmy. Podstawową drukarkę 3D możemy kupić już od tysiąca złotych jednak będzie to konstrukcja najczęściej pochodząca z Chin i do samodzielnego montażu. Efekt finalny z takiej drukarki w głównej mierze będzie zależał od użytych komponentów jak również od sposobu montażu. Nie możemy jednak oczekiwać, że taka drukarka będzie działała długo i bezawaryjnie. Na pewno pojawią się problemy, które będzie trzeba rozwiązać korzystając z wiedzy swojej lub innej doświadczonej osoby. Najtańsza drukarka 3D to swojego rodzaju loteria, użyte materiały konstrukcyjne najczęściej są niskiej jakości, a samo składanie nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na kiepską jakość dokumentacji.

Flashforge Creator PRO II
Flashforge Creator PRO II
Produkt niedostępny
Flashforge Adventurer 3
hotend wymienny adventurer 3
Produkt niedostępny
Flashforge Adventurer 4
Flashforge Adventurer 4
Produkt niedostępny
ZORTRAX APOLLER
ZORTRAX APOLLER
Produkt niedostępny
Flashforge Creator 3 Dual Extruder
Flashforge Creator 3 Dual Extruder
Produkt niedostępny

Jeśli nie miałeś nigdy nic wspólnego ze składaniem czegokolwiek odpuść sobie kit i zainwestuj w gotową konstrukcję. Jeśli jednak chcesz spróbować swoich sił w budowaniu - przyjrzyj się takim konstrukcją jak Oryginalna Prusa od Josefa Prusy. Jeśli nie masz czasu i chęci składania swojej własnej drukarki, a masz odłożone więcej pieniędzy lub poszukujesz drukarki do firmy, naszym zdaniem powinieneś zainteresować się takimi konstrukcjami jak , 3DGence, Flashforge czy Zortrax. Są to konstrukcje znane na całym świecie i sprawdzone pod względem długotrwałej pracy i awaryjności. Na pewno wydruki z tych maszyn będą na bardzo wysokim poziomie i co najważniejsze - będą one produkowały wydruki dokładne wymiarowo, zgodne z założonym projektem. Jak bardzo jest to istotne? Wyobraź sobie, że masz zlecenie polegające na wydrukowaniu części, która ma pasować do urządzenia Klienta, W przypadku sprawdzonych drukarek 3D - wymiary po wydrukowaniu będą praktycznie takie same jak na projekcie. Nic nie trzeba będzie poprawiać ani drukować od nowa. Oczywiście w tanich drukarkach również jest to możliwe ale wymaga to bardzo dużej wiedzy z zakresu budowy i kalibrowania drukarek.

Techniką druku możemy zrealizować praktycznie każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt- jest to metoda bardzo uniwersalna i mogąca znaleźć zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Drukarki 3D dostępne w sklepie mogą wykonać modele niedostępne dla technik takich jak spawanie, frezowanie czy nawet odlewanie. Projektanci mogą czerpać inspiracje z natury i na tej podstawie zaprojektować jeszcze bardziej wytrzymałe i skomplikowane przedmioty. Drukarka 3D potrafi o wiele więcej, lecz powodzenie drukowania zależy również od wiedzy i umiejętności drukarza 3D.