Brak towaru

ZORTRAX APOLLER

Dostępność: 0 szt.
27673.77
szt.
Zamówienie telefoniczne: 505578790 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 24 godziny
Cena przesyłki:
13
  • Odbiór osobisty - płatność GOTÓWKĄ 0
  • Odbiór osobisty - przedpłata 0
  • Kurier 13
  • Paczkomaty InPost 13
  • Paczkomat Inpost Pobranie 15
  • Kurier (Pobranie) 16
Wygładzanie wydruków 3D
Zortrax Apoller to urządzenie do automatycznego wygładzania wydruków oparami, które skutecznie usuwa warstwy widoczne po wydruku w technologii FDM. Urządzenie działa w prosty sposób. Po pierwsze, model powinien zostać umieszczony w komorze wygładzającej. Po drugie, drzwi powinny być szczelnie zamknięte, a ustawienia wybrane za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego. Po trzecie, model należy wyjąć z komory po zakończeniu procesu wygładzania. Podczas wygładzania oparami, aceton lub butanon w stanie gazowym rozpuszcza powierzchnię wydruku łącząc ze sobą warstwy. W ten sposób wydrukowane modele 3D wyglądają jak formowane wtryskowo, a w zależności od filamentu mogą występować z błyszczącym lub matowym wykończeniem. Takie modele można łatwo poddać kolejnym etapom obróbki końcowej, jak np. malowaniu, w celu uzyskania wyglądu produktów finalnych. Zarówno aceton, jak i butanon są wysoce lotne i łatwopalne, więc wygładzanie oparami powinno przebiegać z zachowaniem najwyższej ostrożności. Zortrax Apoller sprawia, że proces ten jest w pełni zautomatyzowany i bezpieczny.
 
Bezpieczeństwo miejsca pracy
Bezpieczeństwo użytkowników jest zawsze najwyższym priorytetem firmy Zortrax, ale przy okazji Apollera zostało ono przeniesione na jeszcze wyższy poziom. Ze względu na środki bezpieczeństwa starannie zaprojektowane w systemie, Zortrax Apoller oferuje niezawodność narzędzia klasy przemysłowej. Komora wygładzająca pozostaje zamknięta, dopóki rozpuszczalniki nie zostaną bezpiecznie umieszczone w zbiornikach. Kiedy nastąpi przerwa w zasilaniu, komora nadal pozostanie szczelna. Po powrocie dostawy prądu, Zortrax Apoller automatycznie odkazi komorę. W ten sposób wygładzanie oparami staje się wydajną techniką obróbki końcowej, którą można łatwo wdrożyć w procesie prototypowania.
Wydajność i jakość działania
Zortrax Apoller może pracować zarówno z acetonem, jak i butanonem (MEK). Najpierw komora wygładzająca jest wystarczająco podgrzewana, aby rozpuszczalnik osadzony w zlewie poniżej szklanej tacy mógł odparować. Kiedy to nastąpi, opary krążą spiralnie w górę, aby równomiernie pokryć cały model. Następnie urządzenie skrapla rozpuszczalnik, aby stopić wierzchnią część modelu łącząc ze sobą warstwy. Kolejnym etapem jest ponowne podgrzanie komory w celu wysuszenia wydruku. Na koniec pozostałe opary są ponownie skraplane, co powoduje wylanie rozpuszczalnika do zlewu na dole. W ten sposób 300 ml rozpuszczalnika może być użyte do wygładzenia nie jednego, a wielu wydruków. Tygodniowa produkcja z czterech drukarek 3D typu FDM może być automatycznie wygładzona w ciągu zaledwie jednego dnia. Wydajność idzie w parze z jakością.
Parametry:
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: