• ZORTRAX INKSPIRE + ULTRASONIC CLEANER

Brak towaru
10355.37
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 13
Odbiór osobisty - płatność GOTÓWKĄ 0
Odbiór osobisty - przedpłata 0
Kurier 13
Paczkomaty InPost 13
Paczkomat Inpost Pobranie 15
Kurier (Pobranie) 16
Dostępność 0 szt.
 INKSPIRE FOTOPOLIMEROWA DRUKARKA 3D WRAZ ZE STACJĄ CZYSZCZĄCĄ ULTRASONIC CLEANER 
Zortrax Inkspire to stacjonarne urządzenie drukujące z żywicy fotopolimerowej. Drukarka 3D wykorzystuje ekran
LCD, który jest podświetlany diodami UV. Dzięki temu żywica jest utwardzana warstwa po warstwie. Dzięki
rozdzielczości XY wynoszącej 50x50 mikronów i minimalnej wysokości warstwy wynoszącej 25 mikronów,
maszyna oferuje niezrównaną szybkość i precyzję. Zortrax Inkspire jest do 8x szybsza i do 9x bardziej precyzyjna
od wiodących drukarek SLA, co czyni ją idealnym wyborem dla jubilerów, dentystów, inżynierów i innych
profesjonalistów, którzy potrzebują stosunkowo małych, ale bardzo precyzyjnych i bogatych w detale modeli. Dzięki
bardzo szybkiej pracy, można ją wykorzystać jako podstawowe urządzenie w farmach drukarek 3D zdolnych do produkcji w niskiej, średniej lub wysokiej skali.
Zortrax Ultrasonic Cleaner w komplecie wraz z drukarką  Zortrax Ultrasonic Cleaner to urządzenie do automatycznego czyszczenia modeli, wykorzystujące fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozchodzące się w czyszczącym płynie. Po prostu napełnij pojemnik płynem, włóż model i włącz urządzenie. Proces czyszczenia trwa do 3 minut.
 
Technologia UV LCD
Większość dostępnych na rynku drukarek fotopolimerowych pracuje w jednej z dwóch technologii: SLA lub DLP. SLA gwarantuje stałą precyzję, ale szybkość pracy spada wraz ze stopniem wypełnienia pola roboczego przez modele. DLP oferuje stałą szybkość pracy ponieważ cała warstwa modelu jest utwardzana jednocześnie, ale wraz ze stopniem wykorzystania pola roboczego spada jej precyzja. Ponieważ technologia DLP opiera się na cyfrowym projektorze, popularne drukarki DLP oferują względnie niewielki rozmiar pojedynczych pikseli o ile obraz jest rzucany tylko na małą część pola roboczego. Kiedy obraz jest powiększony tak, by zająć całe pole robocze, rozmiar pikseli wzrasta do 70 mikronów lub wyżej. Technologia UV LCD wykorzystana w Zortrax Inkspire oferuje stałą szybkość pracy i stałą, wysoką precyzję, niezależnie od tego w jakim stopniu pole robocze jest wykorzystane. Technologia UV LCD przetwarza światło w trzech etapach. Najpierw światło ultrafioletowe przechodzi przez niezwykle cienki film spolaryzowany horyzontalnie. Następnie przechodzi przez warstwę ciekłych kryształów. Każdy kryształ potrafi obrócić trafiające do niego światło o 90 stopni. Ostatni etap to kolejny film polaryzacyjny, tym razem zorientowany pionowo. Jeśli kryształ pomiędzy filmami jest wyłączony i nie obraca światła, światło spolaryzowane horyzontalnie nie może przejść przez film spolaryzowany pionowo i w rezultacie piksel jest wygaszony. Jeśli światło zostanie obrócone w krysztale, może pokonać oba filmy i piksel świeci.
 
 
 
Elastyczna produkcja
Zortrax Inkspire utrzymuje stałą prędkość
pracy niezależnie od stopnia wypełnienia pola roboczego. Drukując względnie niewielkie modele jak osłony HDMI, jedna drukarka jest w stanie wydrukować 77 takich osłon w ciągu półtorej godziny. 30 drukarek pracując razem w ramach farmy druku 3D może zapewnić produkcję na poziomie od 360 tys. do ponad 500 tys. osłon, w zależności od tego jak zorganizowana jest praca zmianowa w danym przedsiębiorstwie. W ten sposób Zortrax Inkspire może zapewnić firmie średnie lub wysokie moce produkcyjne.
 
Z-SUITE dla Inkspire
Z-SUITE to dedykowane oprogramowanie tnące modele na warstwy i pozwalające zarządzać farmami druku 3D, które jest dostarczane darmowo z każdą drukarką 3D Zortrax. Szereg nowych funkcjonalności sprawia, że praca z Zortrax Inkspire staje się jeszcze bardziej efektywna. Program oblicza ile żywicy będzie potrzebne do wydrukowania każdej warstwy modelu i pozwala na ustawienie w których dokładnie momentach wydruk ma zostać wstrzymany aby użytkownik mógł żywicę uzupełnić. Domyślnie program ustawia pauzy po każdorazowym zużyciu 250 ml żywicy, by zagwarantować, że nie zabraknie jej podczas wydruku. Pauzy można jednak ustawić samodzielnie w dowolny sposób. Czasy naświetlania dla struktur modelu i struktur podporowych mogą być ustawione oddzielnie by podpory były twardsze, a przez to łatwiejsze do usunięcia. Z-SUITE może też zdalnie wstrzymywać, wznawiać oraz monitorować postęp wydruków na każdej drukarce Zortrax Inkspire podłączonej do tej samej sieci lokalnej.
  Kompatybilne żywice
Zortrax Inkspire pracuje z dedykowaną żywicą Zortrax Resin Basic, fotopolimerem gwarantującym niezwykle wysoką precyzję i doskonałe właściwości mechaniczne modeli, oraz z żywicami zewnętrznymi. Zewnętrzne żywice kompatybilne z Zortrax Inkspire obejmują m.in. specjalistyczne fotopolimery wykorzystywane w jubilerstwie lub protetyce dentystycznej. Drukarka pozwala na wykorzystanie wszystkich żywic utwardzanych światłem o długości fali 405 nm.
GŁÓWNE CECHY ZORTRAX INKSPIRE
 
 • UV LCD jest do 8 x szybsza niż SLA
 • UV LCD jest do 9 x bardziej precyzyjna od SLA
 • Szybkość pracy wynosi 20-36 mm/h
 • Rozdzielczość XY wynosi 50x50 mikronów
 • Możliwość produkcji seryjnej
 • Kompatybilna z żywicami 405 nm
 • Formaty plików *.zcodex oraz *.cws są obsługiwane
 • Pole robocze 74x132x175 mm
 • Intuicyjny dotykowy interfejs
 • Łączność Wi-Fi oraz Ethernet
DANE TECHNICZNE            
Zawartość zestawu: Drukarka 3D, myjka ULTRASONIC CLEANER, Z-SUITE, Starter KIT, Zortrax Photopolymer Resin Basic (500 ml)
Wszystkie informacje znajdujące się w sklepie i specyfikacja mogą zostać zmienione bez powiadomienia.
 • Produkty podobne