Nowa szpula Fiberlogy

 

W roku 2023 nastąpi dość duża zmiana w sposobie nawijania filamentów firmy Fiberlogy. Stare, designerskie szpule zostaną zastąpione nowymi, bardziej uniwersalnymi. Od początku produkcji głównym znakiem rozpoznawczym firmy Fiberlogy była pękata szpula, na którą były nawiniętej filamenty. Miała ona zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Czego na pewno nie można jej zarzucić to fakt, że od razu można było rozpoznać po jej wyglądzie - producenta. Minus tej szpuli- nie mieściła się ona w większości suszarek do filamentów i ważyła około 320 gramów. Od nowego roku to się zmieni i stara szpula zostanie zastąpiona nową.

Szpula rozebrana

 

Wygląd nowej szpuli Fiberlogy

 

Wygląd nowej szpuli może się podobać, jest płaska i ażurowa. Doskonale widać przez nią ilość pozostałego na rolce filamentu. Łącznikiem nowej szpuli jest kartonowy rdzeń. Szpula jest wykonana w całości z materiałów z recyklingu. Łączy w sobie użyteczność i nowoczesny desin.
szpula fiberlogy

 

Wymiary nowej szpuli.

 

Nowa szpula waży 260 gramów czyli jest lżejsza od dotychczasowej o 60 gramów. Dzięki kartonowemu rdzeniowi udało się zmiejszyć jej wagę. Jeśli chodzi o wymiary to średnica szpuli wynosi 200 mm, grubość 60 mm, otwór centrujący 54 mm

 

no i najważniejsze! nowa szpula może być zastosowana wielokrotnie. Poprzednia, nie była rozkładana - tzn była ale w sposób inwazyjny. Nowa szpula od Fiberlogy może być zastosowana do zainstalowania na niej tzw refilla - czyli filament kupowany bez szpuli. Do tej pory problemem osób, które dużo drukowały były wszechobecne puste szpule od filamentu. Dzięki przeprojektowaniu szpuli zmiejszy się ilość generowanego plastiku, co na pewno będzie lepsze dla naszej planety.

Nowe opakowanie produktów FiberlogyWraz ze zmianą szpuli zmienia się również opakowanie produktu, czyli kartonowe pudełko. Będzie ono teraz mniejsze, co przełoży się na ilość miejsca zajmowanego miejsca na regale. Osobiście mamy w firmie wątpliwości co do jego "solidności" czy nie będzie się samo otwierało - czas pokaże. Wymiary nowego pudełka do Fiberlogy to: 21 cm x 22 cm x 6,5 cm vs wymiary starego pudełka: 21 cm x 20,5 cm x 9 cm. Nowe pudełko Fiberlogy nie posiada folii, dzięki której można było podejrzeć kolor. W nowym jest jedynie okrągły otwór o średnicy 4.5 cm.Brawo Fiberlogy.